Vizibil Through-hole LED 450-690nm emitter in 5mm through-hole LED lamp with 7degree viewing angle
LTL555 is a 5mm Vizibil LED lamp emitter. This product is available in industrial standard 5.5mm radial through-hole lamp package, which makes this product versatile and easy to use.
It comes with peak wavelength of either 450nm or 690nm, 7 grad. This product is a suitable candidate for a wide variety of applications in consumer and industrial segments, such as smart meter, machine control and light curtain. This product is a cost-effective solution which offers superior performance and uniform illumination pattern.
Pentru a facilita asamblarea ușoară la alegere și plasare, LED-urile sunt ambalate în bandă și bobină. Fiecare bobină este livrată într-un singur flux și un recipient de culoare, pentru a oferi o uniformitate strânsă.
| Caietul de sarcini | Value |
|---|---|
| Lungime de undă de vârf | 646nm |
| Inventarul distribuitorului | Da |
| Color | LED vizibil |
| Radiant Intensity (mW/sr) | 1176 |
| Lead Frame | Soldered (Lead Free) |
| Packaging Lens | UV resistant Epoxy Resin |
| Pachet | 5mm Through-hole LED |
| Packaging Option | Electrostatic 1 bag=1000PCS |
| Product size | 5.5*8.5mm |
| Tip pachet | 5mm clear molding |
| Brackets Space | Industrial standard 2.54mm lead pitch |
| Unghi de vizualizare (grad) | 7° |
| Product certification | REACH and RoHS |
Visible LED Possible Applications and Industries
- Biological tissue characterization
- Bio-medicale
- Biometrie
- Măsurare
- Senzori medicali
- Măsurarea conținutului de umiditate
- Industrial Sensing & Photoelectric Detection
- Asigurarea calității / Controla
- Viziune artificială
- Medical & Biochemical Analytical Instruments
- Spectroscopy(Color Recognition)
- Substanţă / Analiza materiei
- Analiza spectrală
- Iluminare cuplată cu fibre
- Instrumentatie stiintifica
Diode emițătoare de lumină (LED-uri) have revolutionised industrial applications due to their energy efficiency, durabilitate, putere luminoasă ridicată și versatilitate.
În ceea ce privește aplicațiile industriale solicitante, LED-urile sunt utilizate pe scară largă acolo unde capacitatea lor de a oferi consecvență, iluminarea de înaltă calitate îmbunătățește acuratețea inspecției automate și a controlului calității, precum analiza, detectare, inspecţie & verificare, procesarea alimentelor și multe, multe alte procese.
LED-ul învolburat 1000-1750nm

Recenzii
Încă nu există recenzii.