보이는 Through-hole LED 450-690nm emitter in 5mm through-hole LED lamp with 7degree viewing angle
LTL555 is a 5mm 보이는 주도의 lamp emitter. This product is available in industrial standard 5.5mm radial through-hole lamp package, which makes this product versatile and easy to use.
It comes with peak wavelength of either 450nm or 690nm, 7 도. This product is a suitable candidate for a wide variety of applications in consumer and industrial segments, such as smart meter, machine control and light curtain. This product is a cost-effective solution which offers superior performance and uniform illumination pattern.
손쉬운 픽 앤 플레이스 조립을 용이하게 하기 위해, LED는 테이프와 릴로 포장되어 있습니다.. 모든 릴은 단일 플럭스 및 색상 상자로 배송됩니다., 긴밀한 균일성을 제공하기 위해.
| 사양 | Value |
|---|---|
| 피크 파장 | 646nm |
| 대리점 재고 | 예 |
| 색상 | 가시적 LED |
| Radiant Intensity (mW/sr) | 1176 |
| Lead Frame | Soldered (Lead Free) |
| Packaging Lens | UV resistant Epoxy Resin |
| 패키지 | 5mm Through-hole LED |
| Packaging Option | Electrostatic 1 bag=1000PCS |
| 제품 크기 | 5.5*8.5mm |
| 포장 종류 | 5mm clear molding |
| Brackets Space | Industrial standard 2.54mm lead pitch |
| 시야각 (도) | 7° |
| Product certification | REACH and RoHS |
Visible LED Possible Applications and Industries
- Biological tissue characterization
- 생물의학
- 생체인식
- 측정
- 의료용 센서
- 수분 함량 측정
- Industrial Sensing & Photoelectric Detection
- 품질 보증 / 제어
- 머신비전
- 의료 & Biochemical Analytical Instruments
- Spectroscopy(Color Recognition)
- 물질 / 물질분석
- 스펙트럼 분석
- 광섬유 결합 조명
- 과학적인 계측
발광 다이오드 (LED) have revolutionised industrial applications due to their energy efficiency, 내구성, 높은 광 출력과 다양성.
까다로운 산업용 애플리케이션 측면에서, LED는 일관성을 제공하는 능력이 있는 곳에서 널리 사용됩니다., 고품질 조명으로 자동화 검사 및 품질관리의 정확성이 향상됩니다., 분석과 같은, 발각, 점검 & 확인, 식품 가공 및 많은, 더 많은 프로세스.
소용돌이 1000-1750nm LED

리뷰
아직 리뷰가 없습니다..