Vizibil LED cu orificiu traversant 450-690nm emițător în lampă LED cu orificiu rotund de 3 mm cu 45 unghi de vizualizare de grade
LTL302 este de 3 mm Vizibil LED emițător de lampă. Acest produs este disponibil în pachet de lampă cu orificiu radial de 3 mm standard industrial, ceea ce face acest produs versatil și ușor de utilizat.
Vine cu lungimea de undă de vârf a fiecăreia 450nm sau 690nm, 45 grad. Acest produs este un candidat potrivit pentru o mare varietate de aplicații în segmentele de consum și industriale, cum ar fi contorul inteligent, controlul mașinii și perdeaua luminoasă. Acest produs este o soluție rentabilă care oferă performanțe superioare și model de iluminare uniform.
Pentru a facilita asamblarea ușoară la alegere și plasare, LED-urile sunt ambalate în bandă și bobină. Fiecare bobină este livrată într-un singur flux și un recipient de culoare, pentru a oferi o uniformitate strânsă.
| Caietul de sarcini | Valoare |
|---|---|
| Lungime de undă de vârf | 597nm |
| Inventarul distribuitorului | Da |
| Culoare | LED vizibil |
| Lungimea de undă dominantă | 590-600 |
| Cadru de plumb | Lipit (Fara plumb) |
| Lentila de ambalare | Rășină epoxidică rezistentă la UV |
| Pachet | 3mm LED cu orificiu traversant |
| Opțiune de ambalare | Electrostatic 1 pungă=1000 buc |
| Dimensiunea produsului | 3.0*5.3mm |
| Tip pachet | 3mm turnare transparentă |
| Spațiu paranteze | Pas de plumb standard industrial de 2,54 mm |
| Unghi de vizualizare (grad) | 45° |
| Certificarea produsului | REACH și RoHS |
LED vizibil Aplicații și industrii posibile
- Caracterizarea biologică a țesuturilor
- Bio-medicale
- Biometrie
- Măsurare
- Senzori medicali
- Măsurarea conținutului de umiditate
- Detecție industrială & Detectie fotoelectrica
- Asigurarea calității / Controla
- Viziune artificială
- Medical & Instrumente analitice biochimice
- Spectroscopie(Recunoaștere a culorilor)
- Substanţă / Analiza materiei
- Analiza spectrală
- Iluminare cuplată cu fibre
- Instrumentatie stiintifica
Diode emițătoare de lumină (LED-uri) au revoluționat aplicațiile industriale datorită eficienței lor energetice, durabilitate, putere luminoasă ridicată și versatilitate.
În ceea ce privește aplicațiile industriale solicitante, LED-urile sunt utilizate pe scară largă acolo unde capacitatea lor de a oferi consecvență, iluminarea de înaltă calitate îmbunătățește acuratețea inspecției automate și a controlului calității, precum analiza, detectare, inspecţie & verificare, procesarea alimentelor și multe, multe alte procese.
LED-ul învolburat 1000-1750nm






Recenzii
Încă nu există recenzii.