LED SWIR 700-1000Emițător nm în lampă LED cu orificiu rotund de 3 mm cu 45 unghi de vizualizare de grade
YFL302 este un 3mm SWIR LED emițător de lampă. Acest produs este disponibil în pachet de lampă cu orificiu radial de 3 mm standard industrial, ceea ce face acest produs versatil și ușor de utilizat.
Vine cu lungimea de undă de vârf a fiecăreia 1000nm sau 2000nm, 45 grad. Acest produs este un candidat potrivit pentru o mare varietate de aplicații în segmentele de consum și industriale, cum ar fi contorul inteligent, controlul mașinii și perdeaua luminoasă. Acest produs este o soluție rentabilă care oferă performanțe superioare și model de iluminare uniform.
Pentru a facilita asamblarea ușoară la alegere și plasare, LED-urile sunt ambalate în bandă și bobină. Fiecare bobină este livrată într-un singur flux și un recipient de culoare, pentru a oferi o uniformitate strânsă.
| Caietul de sarcini | Valoare |
|---|---|
| Lungime de undă de vârf | 1000-1100nm |
| Inventarul distribuitorului | Da |
| Culoare | LED SWIR |
| Intensitate radiantă (mW/sr) | |
| Metal Slug | N / A |
| Material de ambalare | Epoxid rezistent la UV |
| Pachet | 3mm Lampă |
| Opțiune de ambalare | Electrostatic 1 pungă=1000 buc |
| Dimensiunea produsului | 3.0*5.3mm |
| Aspectul ambalajului | Necolorat, nedifuzată |
| Spațiu paranteze | Pas de plumb standard industrial de 2,54 mm |
| Unghi de vizualizare (grad) | 45° |
| Certificarea produsului | REACH și RoHS |
SWIR LED Aplicații și industrii posibile
- Caracterizarea biologică a țesuturilor
- Biometrie
- Măsurare
- Senzori medicali
- Măsurarea conținutului de umiditate
- Asigurarea calității / Controla
- Scanarea retinei și OCT-angiografie
- Senzor
- Spectroscopie
- Substanţă / Analiza materiei
- Analiza spectrală
- Iluminare în infraroșu pentru camere
- Sisteme de supraveghere
- Sisteme de viziune artificială
- Sisteme de urmărire a ochilor
- Sisteme de supraveghere/CCTV
- Iris și recunoaștere a feței
- Scanarea plăcuțelor de înmatriculare
- Detecție auto
- Vedere de noapte
- Viziune artificială
- Inspecţie
- Analiza țesuturilor
- Analiza criminalistică
- Iluminare cuplată cu fibre
- Instrumentare medicală și științifică
LED-ul învolburat 1000-1750nm






Recenzii
Încă nu există recenzii.